Uus koolituskursus füüsika õpetajatele

TÜ koolifüüsika keskus ja Eesti Füüsika Selts käivitavad 2015/2016 õppeaastal füüsika õpetajatele uudse ülesehitusega täienduskoolituskursuse.

Kursuse sisu on praktilise kallakuga: jagatakse näpunäiteid ja häid kogemusi, mis loodetavasti aitavad füüsika tunde huvitavamaks ja sisukamaks muuta. Räägime õppemeetoditest, IKT vahenditest, e-õpikust ja praktilistest töödest ning tutvustame õppematerjale. Lisaks uudiseid ning ka mõni üldfilosoofiline tekst. Raamiks kõige selle ümber on füüsika riiklik õppekava.

Töökorraldus:

  • Kursusel osalejate postkastidesse saabub igal nädalal (va koolivaheajad) e-mail, kust leiab lingid õppematerjalidele. Nende materjalide läbitöötamine võiks aega võtta pool tundi kuni tund;
  • Korraldame kaks seminari. Üks neist toimub Voorel, 6.-7. novembril 2015, teine 2016.a. suvel.

Seega kutsume kõiki üles pühendama organiseeritult igal nädalal ühe tunni enese koolitamisele ning osalema kahel väljasõiduseminaril.

Osalemine ei maksa midagi. Kursuse lõpetajad saavad ilusa tõendi.

Esimene õppetund juba homme, 02.09.2015!

Kursus käib käsikäes füüsika e-õpikute arendusega, nii et kursuse lõpuks on ka e-õpik targemaks ja tublimaks saanud. Kursuse materjalidest paneme aluse vabalt kättesaadavale Füüsika õpetaja raamatule sealsamas e-õpikute keskkonnas (http://õpik.füüsika.ee).

Huvilised võiks end kirja panna registreerimislehel, mis avaneb lingilt: http://goo.gl/forms/rgJMs1CNV4